В Сєвєродонецьку планують створити платформу з моніторингу обласного бюджету, яка буде працювати на постійній основі. Про це під час конференції в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» заявив Ігор Орел, керівник проекту "Громадський моніторинг прозорості бюджетної політики на підконтрольній Україні території Луганської області ".

«Наша група планує створити таку платформу, яка б займалась моніторингом обласного бюджету та поставити на постійну діяльність десять основних пунктів, це моніторинг звітів, моніторинг тендерів і договорів, ведення реєстру нормативно-правових актів, антикорупційна експертиза, реєстр осіб, на яких поширюється дія закону про запобігання корупції, моніторинг політичної лояльності, моніторинг проектів пропозицій громадської ради, реагування на корупційні фактори, широке інформування громадськості та подання позовів», - зазначив Ігор Орел.

В рамках проекту в Сєвєродонецьку, Рубіжному, Лисичанську, Попасній проведене дослідження «Луганська область: вплив на прийняття рішень обласною владою»., яке мало на меті виявити рівень участі громади у впливі на прийняття рішень обласною владою та рівень поінформованості громади про обласний бюджет. Завданнями було визначити рівень та канали поінформованості громади про діяльність обласної влади, визначити рівень впливу громади на прийняття владних рішень обласною владою, визначити поінформованість населення про обласний бюджет. Дослідження показало недостанній рівень інформованості мешканців щодо бюджетних коштів.

Проведено навчальні тренінги, в ході яких активісти навчилися аналізу наявних документів бюджетного процесу, роботі з ресурсами Е-data, «PROZORRO», аналізу бюджетних розпорядників, антикорупційній експертизі і можливостям громадської участі в ній.

Проведено круглий стіл «Формування стратегії громадської участі в реалізації місцевої політики» відбувся за участі громадських активістів, представників ЗМІ, депутатів і працівників ОМС, бюджетної сфери та представників бізнесу. В рамках круглого столу презентовано результати досліджень, проведених в рамках проекту. Також результати досліджень опубліковані в Інформаційному бюлетені «Прозорий бюджет Луганської області», три випуски якого можна отримати в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець», або «скачати» в групі ФБ «Правова допомога ГО «Вибір».

Групу активістів залучено до підписання меморандуму, яким заплановано проведення спільних навчальних заходів, семінарів та тренінгів, залучення фахівців права до надання безоплатної правової допомоги у громадах, а також спільну інформаційну та просвітницьку діяльність для підвищення впливу громадян на бюджетний процес та правову просвіту у громадах. В подальшій діяльності об’єднання активістів планує узагальнити досвід з моніторингу бюджетної політики, обміннюючись досвідом, популяризацією історій успіху, уніфікацією звітності та за допомогою обміну експертним потенціалом партнерів.

Прес-конференцію проведено за підсумками проекту "Громадський моніторинг прозорості бюджетної політики на підконтрольній Україні території Луганської області " Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки Європейського Союзу. Думки, висловлені експертами ГО «Вибір», жодною мірою не відображають офіційної позиції Центру політико-правових реформ та Європейського Союзу."

https://www.youtube.com/watch?v=dV1OnspustA