undefined

    undefined 

    4 вересня 2018 року в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбувся тренінг для представників громадської ради при Луганській обласній державній адміністрації «Загальна схема моніторингу бюджетного процесу».
В рамках тренінгу були розглянуті бюджетні документи Луганської обласної адміністрації. На жаль переважна більшість бюджетних документів не оприлюднена на сайті Луганської ОДА. Проте частина документів була отримана через запити про публічну інформацію. Мова йде про важливу бюджетну інформацію, а саме: доходи обласного бюджету на 2018 р. Доречи, цей показник в 2018 році становить 4 586 545 274 грн. Детально зупинились під час тренінгу і на аналізі бюджетних призначень головним розпорядникам коштів обласного бюджету на 2018 р. В цьому випадку мова йшла про суму в розмірі 4 946 264 083 грн. Окремо були розглянуті звіти про надходження і використання коштів за 6 місяців 2018 р ряду бюджетних розпорядників.


     В умовах браку інформації на офіційному сайті, учасники тренінгу детально зупинилися на можливості отримання інформації через письмовий запит про публічну інформацію, у тому числі через використання Інтернет-ресурсу «Доступ до правди» https://dostup.detector.media/. Взагалі використанню відкритої інформації, яка міститься на Інтернет-ресурсах було присвячено багато часу.


      Ґрунтовно розглянули практичне використання Інтернет ресурсів, які надають можливість доступу до інформації про використання бюджетних коштів на прикладі Управління капітального будівництва Луганської ОДА.
      Наприклад, ресурс Е-data https://spending.gov.ua/edata надає можливість ознайомитися із звітами бюджетних розпорядників про використання коштів, із договорами, за якими перераховувалися кошти бюджетним розпорядником, із трансакціями бюджетного розпорядника. Для ознайомлення достатньо знати код ЄДРПОУ бюджетного розпорядника, який можна отримати, знову ж таки, на Інтернет ресурсі https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch.


       Ознайомились і з ресурсом «Прозорро» https://prozorro.gov.ua, який дозволяє аналізувати тендерні процедури та кошторисну документацію щодо витрачених бюджетних коштів.

      Зупинились на можливостях ресурсу «Дозорро» https://dozorro.org/ , який дозволяє контролювати бюджетні закупівлі.

       Попрактикувалися у використанні ресурсу https://clarity-project.info/tenders, який дозволяє перевірити доброчесність та історію підрядника та ресурсу https://youcontrol.com.ua/, який дозволяє перевірити контрагентів бюджетного розпорядника. 


         Учасниками тренінгу було висловлено загальну думку, що хоча розглянуті ресурси і дозволяють підготовленому активісту отримати необхідну інформацію про використання бюджетних коштів, але це не звільняє орган влади від обов’язку оприлюднювати інформацію щодо бюджетного процесу на офіційному сайті.
Було досягнуто домовленість про збільшення запитів до бюджетних розпорядників щодо інформації про використання бюджетних коштів. Чиновники мають зрозуміти, що легше виконати вимоги щодо прозорості бюджетного процесу, ніж відповідати на запити.

Тренінг «Загальна схема моніторингу бюджетного процесу» організовано Громадською організацією «Вибір» в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки Європейського Союзу. Думки, висловлені експертами ГО «Вибір», жодною мірою не відображають офіційної позиції Центру політико-правових реформ та Європейського Союзу".