Громадська організація «Вибір»

Про Вибiр

Громадська організація “Вибір” зареєстрована 15 липня 1997р., як українська громадська неприбуткова організація, метою якої є добровільне об’єднання громадян для спільної реалізації громадянських прав та свобод, формує суспільну правосвідомість населення регіону; реалізує ідею створення громадського суспільства, як основи побудови правової демократичної держави; пропагує правові та політичні знання, розповсюджує інформацію про права та свободи; вивчає громадську думку, проводить опитування та узагальнює іншу інформацію.
Види діяльності:
- Регіональний розвиток ;
- Розвиток сектору НУО;
- Розвиток благодійності;
- Засоби масової інформації;
- Громадянська освіта.
• Основні цільові групи вашої організації.
Громадські активісти;
волонтери;
добровольці;
працівники ЗМІ;
службовці органів влади;
працівники бюджетної сфери;
місцеві депутати;
внутрішньо переміщені особи.

Організація з 1997року друкує матеріали в газеті “Кадієвка” в м.Стаханові.
Проведено низку мітингів, журналістські розслідування, ініціювання резонансних судових справ та акцій з захисту прав громадян.

В 2004 році ГО „Вибір” отримала грант Канадського Фонду Співробітництва для виконання проекту „Створення Теплогорського міського молодіжного інформаційного центру”.

З 2005року видається обласна газета "Наш край".

В 2005 році ГО „Вибір” отримала грант від „Freedom House” для виконання проекту „Активізація виборців шляхом інформування про діяльність місцевих партійних організацій ”.
В 2006 - 2007 реалізовано проект «Підготовка та оприлюднення в рубриці «Люди і влада» у газеті «Кадієвка» результатів критичного аналізу планів та дій органів державної, регіональної та місцевої влади» за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

В 2007 по 2011 роках ГО «Вибір» була осередком в Луганській області Польсько-Українського Центру Громадської Освіти за підтримки Норвезького Механізму фінансування.

В 2011 році в рамках Школи євроінтеграції співпрацювали с «Інститутом політичної освіти», брали участь у підготовці щорічного звіту до Ради Європи щодо України.

З 2012 року беремо участь в Українська Національна Платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, робоча группа «контакти між людьми».

З 2012 року беремо участь в «Школі фондів громад» ІСАР «Єднання», досягаємо базових ознак фонду громади, внесено відповідні зміни до Статуту.

В 2013 році реалізовано проект «Моніторинг міського бюджету м.Стаханова за 2012р.» за підтримки Європейського Союзу.

В 2014р реалізовано проект «Створення та адміністрування Центру правової інформації та консультацій «Народний правозахист» в м.Стаханов» за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

В 2015р реалізовано проект «Відновлення та адміністрування Центру правової інформації та консультацій «Народний правозахист» в м.Старобільськ» за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". 

В 2015р реалізовано проект "Моніторинг бюджету м.Сєвєродонецьк: прозорість через партнерство"за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

В 2015р реалізовано проект "Моніторинг бюджету м.Рубіжне за 2015р."за підтримки Європейського Союзу.

В 2016р реалізовано проект "Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад Кремінського району" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

В2016-2017рр реалізовано програму правопросвітництва "Молодь і поліція" в навчальних закладах Кремінського і Попаснянського районів за підтримки "Mercy corp".

В 2017р реалізовано проект "Інтеграція безоплатної правової допомоги в прифронтових громадах  Попаснянського району" за підтримки ПРООН.

В травні 2018р реалізовано технічний грант в рамках програми ПРООН "Міжнародний день захисту дітей."

В 2018-2019рр реалізовано проект "Моніторинг прозорості бюджетної політики на підконтрольній Україні території Луганської області".

В 2020-21рр реалізовано проект "Інтеграція безоплатної правової допомоги в Гірську ОТГ" за підтримки ПРООН.

В жовтні 2021р розпочато проект «Документування пам’яток архітектури Луганської області» за підтримки Посольського Фонду США зі збереження культурної спадщини. В лютому 2022р реалізацію проєкту «Документування пам’яток архітектури Луганської області» припинено через окупацію Луганщини.

В 2022-2023р реалізовано проект "Створення Ресурсного центру "Житлово-будівельні кооперативи ВПО" на Львівщині" за підтримки CROWN AGENTS.