Звіт надходжень

Джерела фінансових надходжень та їх призначення Грн.
Кошти і ресурси зібрані від індивідуальних донорів  
Приватні особи - благодійний внесок, оренда офісу 4000
Кошти міжнародних та всеукраїнських донорських організацій  
«Центр політико-правових реформ» грант на виконання проекту «Громадський моніторинг прозорості бюджетної політики на підконтрольній Україні території Луганської області» 46800
Всього надходжень 50800

Звіт видатків

Фінансові витрати на реалізацію програм і проектів  Грн.
Програмні витрати  
Виконання проекту «Громадський моніторинг прозорості бюджетної політики на підконтрольній Україні території Луганської області» 46800
Адміністративні витрати 4000
Всього видатків 50800
Залишок на рахунках на 31.12.2019 0

В лютому 2019 закінчено реалізацію проекту "Громадський моніторинг прозорості бюджетної політики на підконтрольній Україні території Луганської області".
В рамках проекту в Сєвєродонецьку, Рубіжному, Лисичанську, Попасній проведене дослідження «Луганська область: вплив на прийняття рішень обласною владою»., яке мало на меті виявити рівень участі громади у впливі на прийняття рішень обласною владою та рівень поінформованості громади про обласний бюджет. Завданнями було визначити рівень та канали поінформованості громади про діяльність обласної влади, визначити рівень впливу громади на прийняття владних рішень обласною владою, визначити поінформованість населення про обласний бюджет. Дослідження показало недостанній рівень інформованості мешканців щодо бюджетних коштів.
Проведено навчальні тренінги, в ході яких активісти навчилися аналізу наявних документів бюджетного процесу, роботі з ресурсами Е-data, «PROZORRO», аналізу бюджетних розпорядників, антикорупційній експертизі і можливостям громадської участі в ній.
Проведено круглий стіл «Формування стратегії громадської участі в реалізації місцевої політики» відбувся за участі громадських активістів, представників ЗМІ, депутатів і працівників ОМС, бюджетної сфери та представників бізнесу. В рамках круглого столу презентовано результати досліджень, проведених в рамках проекту. Також результати досліджень опубліковані в Інформаційному бюлетені «Прозорий бюджет Луганської області», три випуски якого можна отримати в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець», або «скачати» в групі ФБ «Правова допомога ГО «Вибір».
Групу активістів залучено до підписання меморандуму, яким заплановано проведення спільних навчальних заходів, семінарів та тренінгів, залучення фахівців права до надання безоплатної правової допомоги у громадах, а також спільну інформаційну та просвітницьку діяльність для підвищення впливу громадян на бюджетний процес та правову просвіту у громадах. В подальшій діяльності об’єднання активістів планує узагальнити досвід з моніторингу бюджетної політики, обміннюючись досвідом, популяризацією історій успіху, уніфікацією звітності та за допомогою обміну експертним потенціалом партнерів.
Прес-конференцію проведено за підсумками проекту "Громадський моніторинг прозорості бюджетної політики на підконтрольній Україні території Луганської області " Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки Європейського Союзу. Думки, висловлені експертами ГО «Вибір», жодною мірою не відображають офіційної позиції Центру політико-правових реформ та Європейського Союзу."
https://www.youtube.com/watch?v=dV1OnspustA