Звіт за проектом «Моніторинг бюджету м.Сєвєродонецька: прозорість через партнерство»
в серпні-вересні 2015 року


Підготовлено і проведено круглий стіл в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» з формування робочої групи моніторингу бюджету.
Проведено соціологічне дослідження «Громада міста Сєвєродонецька: вплив на прийняття рішень місцевою владою»: в результаті якого встановлено, що 85% мешканців міста визнають, що ніяк не впливають і не обізнані щодо бюджету. Опитано 400 респондентів, задіяно 10 інтерв’юрів.


Щодо кроків моніторингу бюджету:
1)Визначення цілей моніторингу, тобто що саме ми збираємось моніторити.
Результат - Визначились, що саме ми досліджуємо.
2) Аналіз звіту бюджету (з сайту виконкому); Результат - А) Визначено кількість бюджетних розпорядників; Б) Визначені обсяги їх річних бюджетних асигнувань.
3) Визначено об’єктів досліджень (розпорядника) на підставі аналізу кодів функціональної класифікації видатків(КФКВ) і кодів економічної класифікації видатків (КЕКВ). Результат - Окреслено коло об’єктів дослідження.
4) Визначено перелік бюджених закупівель шляхом запиту на інформацію стосовно звітів виконання календарних планів. Результат Визначено перелік закупівель для моніторингу.
Один з бюджетних розпорядників – міський відділ охорони здоров’я, в порушення закону, не надав відповідь на запит щодо публічної інформації. Зроблено заяву в прокуратуру. Відповідь отримано. Зроблено заяву до Уповнаважено ВР з прав людини. Отримано проміжну відповідь.
Посилання на публікації:
http://sever.lg.ua/chi-v-dkritii-dlya-gromadi-byudzhet-s-v-rodonetska
http://vybir.lg.ua/index.php?controller=post&action=view&id_post=37
http://vybir.lg.ua/index.php?controller=post&action=view&id_post=38
http://vybir.lg.ua/index.php?controller=post&action=view&id_post=39
http://vybir.lg.ua/index.php?controller=post&action=view&id_post=40
http://www.ostrovok.lg.ua/statti/ne-otpravlyat-v-rss/chi-gotova-gromada-mista-sievierodonecka-vplivati-na-priynyattya-rishen-miscevoyu-vladoyu