undefined

                ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ВИБІР" В 2017 РОЦІ

           АДВОКАЦІЯ:

зроблено запити щодо порушення прав ВПО в м.Рубіжному стосовно протиправного вимагання акту встановлення фактичного місця проживання, отримано неналежні відповіді; підготовлена заява у НАЗК;

 зроблено запити про протиправне діяння керівника сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, отримано неналежні відповіді, отримано позитивне рішення суду, підготовлена заява у НАЗК.

          ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ:

В січні 2017 року ГО "Вибір" за підтримки міжнародної благодійної організації "Mercy Corps" провели ряд тренінгів "Молодь і поліція" для учнів загальноосвітних шкіл та професійно-технічних ліцеїв. В Кремінському районі тренінги проводилися 18 січня в школах с. Красноріченське і с.Бараниківка. В Попаснянському районі тренінги проводилися 20 січня в школах с.Врубівка і с.Комишуваха; 23 січня в Попаснянському залізничному ліцеї; 25 січня в Гірській ЗОШ №12. Кількість учасників 240 осіб.

В лютому 2017 року ГО "Вибір" за підтримки міжнародної благодійної організації "Mercy Corps" провели 4 тренінги "Молодь і поліція" для учнів Гірської багатопрофільної гімназії та Золотівського професійно-технічного ліцею з кількістю учасників 160 осіб.

23.03.2017 голова правління ГО "Вибір" брав участь в Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства "Україна-ЄС". Наша організація є учасником робочої групи 2 "Свобода, юстиція, права людини".

Участь в круглому столі з громадськістю в Попаснянській РДА 17.08.2017. ГО "Вибір" презентовано проект "Інтеграція безоплатної правової допомоги в прифронтових територіальних громадах Попаснянського району" в контексті Програми ПРООН "Відновлення та розбудова миру" . Захід проходив жваво та в конструктивному руслі.

8.08.2017 проведено презентаційну правову мобільну приймальню в м.Гірське. Звернулося за правовими консультаціями 10 мешканців Гірського, Золотого, Первомайська. Тематика консультацій: заміна паспорта; порядок державної реєстрації факту смерті на окупованій території; подовження строку для прийняття спадщини; порядок поновлення акту про запис народження; неналежне надання послуг з електропостачання; стягнення аліментів; оформлення довідки ВПО; питання щодо стягнення заборгованості за кредит.

8.08.2017 проведено презентаційну правову мобільну приймальню в м.Золоте. Звернулося за правовими консультаціями 12 мешканців Золотого, Первомайська, Кадіївки. Тематика консультацій: питання щодо порядку призначення та отримання субсидій; компенсація за зруйноване, в результаті військових дій, житло; отримання пенсії; отримання статусу та порядок призначення адресної допомоги ВПО; реєстрація мопеду без документів.

22.08.2017 проведено презентаційну правову мобільну приймальню в смт.Тошківка. Звернулося за правовими консультаціями 10 мешканців Тошківки. Тематика консультацій: отримання вугілля; отримання субсидії; заборгованість по заробітній платні; право власності на житло; розірвання шлюбу та позбавлення батьківства; питання спадщини.

22.08.2017 проведено презентаційну правову мобільну приймальню в смт.Нижнє. Звернулися за правовими консультаціями мешканці Нижнього, Світличного, ВПО з Луганську. Тематика консультацій: оформлення права власності на майно батьків; компенсація за розрушене під час військових дій житло; право власності на житло; отримання паспорту; отримання вугілля.

30.08.2017 проведено прес-конференцію Презентація проекту «Інтеграція БПД в прифронтових територіальних громадах Попаснянського району»

В серпні 2017 проведено соцопитування щодо правових запитів в місцевих громадах Попаснянського району. Звіт опубліковано у числі №2 інформаційного бюлетеню.

12.09.2017 проведено презентаційну зустріч з головами квартальних комітетів в міській раді м.Попасна. Голів квартальних комітетів м.Попасна ознайомлено з порядком отримання безоплатної правової допомоги від Сєвєродонецького МЦ та бюро правового допомоги, які знаходяться на території Попаснянського району (Попаснянське, Гірське та Лисичанське). Були задані питання: щодо оформлення права власності на майно в порядку спадкування; щодо правил оформлення безхазяйних земельних ділянок.

У вересні Випущено інформаційний вісник «Безоплатна правова допомога в Попаснянському районі» №1.

У серпні-вересні розроблена районна програма безоплатної правової допомоги і подана на розгляд військово-цивільної адміністрації Попаснянського району 15.09.2017.

19.09.2017 проведено презентаційну правову приймальню в смт. Врубівка Попаснянського району. Звернулося 11 мешканців смт. Врубівка. Тематика консультацій: розірвання шлюбу і стягнення аліментів; оформлення договору дарування будинку; оформлення пенсії з втрати годувальника; продовження субсидії; порядок розірвання шлюбу; отримання субсидії; реєстрація новонародженої дитини без батька; введення в експлуатацію самовільно збудованого будинку; зміна помилки в прізвищі; оформлення права власності на житло.

19.09.2017 проведено презентаційну правову приймальню в смт. Комишуваха Попаснянського району. Звернулося 10 мешканців смт. Комишуваха і с.Вікторівка. Тематика консультацій: можливість отримання статусу дитини війни для дітей в зоні АТО; деякі питання зняття з реєстрації реєстрації місця проживання; отримання відумерлої спадщини; Питання продовження субсидії; питання щодо розірвання шлюбу; стягнення аліментів на дитину; зміна призвища та розірвання шлюбу; отримання недоотриманої пенсії родича.

У вересні Випущено інформаційний вісник «Безоплатна правова допомога в Попаснянському районі» №2. Розповсюджується через бібліотеки в 20 населених пунктів, а далі в школи, ФАПи, сільради.
27 вересня 2017 проведено тренінг «Вчинення нотаріальних дій та дій, що прирівнюються до нотаріально-вчинених посадовими особами органів місцевого самоврядування» для посадових осів місцевого самоврядування.

29.09.17. в 11.00 в КМЦСД проведено прес-конференція. Тема: Діяльність за проектом «Інтеграція безоплатної правової допомоги в прифронтових територіальних громадах Попаснянського району» в контексті програми ПРООН «Відновлення та розбудова миру» у вересні.

У жовтні випущено інформаційний вісник «Безоплатна правова допомога в Попаснянському районі» №3. Розповсюджується через бібліотеки в 20 населених пунктів, а далі в школи, ФАПи, сільради.
4.10.2017 проведено презентаційну правову приймальню у військово-цивільній адміністрації селища Новотошківське. Звернулося 10 мешканців с. Новотошківське. Тематика консультацій: компенсація за зруноване житло; оплата лікарняного по травмі на виробництві; правила відчуження нерухомого майна; питання субсидії; прийняття спадщини; реєстрація місця проживання.

4.10.2017 проведено презентаційну правову приймальню в с.Підлісне Мирнодолинської сільради Попаснянського району. Звернулося 11 мешканців с. Підлісне. Тематика консультацій: прийняття землі в спадщину; Отримання субсидії; реєстрація місця проживання; продаж земельного паю; прийняття будинку в спадщину; переоформлення спадщини; земельні питання; складання заповіту; питання призначення субсидії.

18.10.2017 проведено презентаційну правову приймальню в с. Вовчоярівка Попаснянського району. Звернулося 11 мешканців Вовчоярівки та Лисичанська.Тематика консультацій: вчинення нотаріальних дій; отримання допомоги одинокої матері; отримання спадщини; поновлення навчання; отримання субсидії; введення в експлуатацію самовільно збудованого будинку; оформлення права власності на житло.

18. 10.2017 проведено презентаційну правову приймальню в с. Малорязанцеве. Звернулося 10 мешканців Малорязанцева.Тематика консультацій: оренда земля; деякі питання зняття з реєстрації місцяпроживання; отримання спадщини; питання продовження субсидії; питання щодо розірвання шлюбу; стягнення аліментів на дитину.

01.11.2017 в 11.00 в КМЦСД проведено прес-конференція. Тема: Діяльність за проектом «Інтеграція безоплатної правової допомоги в прифронтових територіальних громадах Попаснянського району» в контексті програми ПРООН «Відновлення та розбудова миру» у жовтні.
У листопаді Випущено інформаційний вісник «Безоплатна правова допомога в Попаснянському районі» №4. Розповсюджується через бібліотеки в 20 населених пунктів, а далі в школи, ФАПи, сільради.

9.11.17 проведено презентаційну правову мобільну приймальню в с.Золотарівка Білогорівської селищної ради. Звернулося за правовими консультаціями 10 мешканців с.Золотарівка. Тематика консультацій: питання щодо порядку призначення та отримання субсидій; визнання права власності на споруду; встановлення факту родинних відносин; встановлення факту належності документу особі; встановленняпорядку спілкування з онуками; пропущення строку прийнятя спадщини; оформлення права власності на житло; питання отримання відпустки вчителями під час навчального року; користування спадщиною на землю; виплата заробітної плати.

10.11.17 проведено презентаційну правову мобільну приймальню в с.Шипілівка Білогорівської селищної ради. Звернулося за правовими консультаціями 10 мешканців с.Шипілівка. Тематика консультацій: оформлення заповіту в сільській місцевості, оформлення шлюбних відносин і реєстрація шлюбу, пенсійні питання, прийняття спадщини, оформлення опікунтва і заповіту, підтвердження трудового стажу, зняття особи з реєстрації, правила переоформлення нерухомості.


23.11.17 проведено тренінг для працівників бібліотек району, з метою використання можливостей бібліотек для надання дистанційної правової допомоги мешканцям місцевих громад, роз'яснено працівникам бібіліотек структуру системи безоплатної допомоги, категорії громадян, які мають право на таку допомогу та можливості комунікації з підрозділами безоплатної правової допомоги.

27.11.17 проведено тренінг для працівників сільських рад «Деякі положення діючого законодавства у сфері містобудування та архітектури, безперешкодного життєвого середовища для маломобільних груп населення».

04.12.2017 вийшов інформаційний бюлетень «Безоплатна правова допомога в Попасняняському районі» №5. Розповсюджено через центральну районну бібліотеку у 20-ти сільських населенних пунктах і 3-х містах.

04.12.17. в 11.00 в КМЦСД проведено прес-конференція. Тема: Діяльність за проектом «Інтеграція безоплатної правової допомоги в прифронтових територіальних громадах Попаснянського району» в контексті програми ПРООН «Відновлення та розбудова миру» у листопаді.

14.12.17 проведено тренінг для вчителів права шкіл району в метод.кабінеті управління освіти Попаснянської РДА, з метою їх долучення до комунікацій з надання дистанційної правової допомоги мешканцям місцевих громад.

21.12.17 проведено тренінг для соціальних вихователів «Організації громадянського суспільства як надавачі соціальних послуг: механізми регулювання та державного фінансування».

27.12.2017 вийшов інформаційний бюлетень «Безоплатна правова допомога в Попасняняському районі» №6. Розповсюджено через центральну районну бібліотеку у 20-ти сільських населенних пунктах і 3-х містах.

29.12.17. в 11.00 в КМЦСД проведено прес-конференція. Програми розвитку ООН розробили низку програм для покращення правової допомоги населенню Луганської області, особливо у селищах, прилеглих до лінії розмежування. Про це в ході прес-конференції, що відбулася 29 грудня в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» заявив менеджер програми ПРООН «Верховенство права та правосуддя для громад» у Луганській області Еміль Коренєв. Підсумки проекту «Інтеграція безоплатної правової допомоги в прифронтових територіальних громадах Попаснянського району» в контексті програми ПРООН «Відновлення та розбудова миру» підбив Ігор Орел, керівник проекту.