ПРОГРАМА “БЕЗПЕЧНА СТАРОБІЛЬЩИНА”

Новини

                                                ПРОЕКТ

                                       СТАРОБІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
                                                ___ сесія ___ скликання

РІШЕННЯ
від __ березня 2015 року N __/____

Про затвердження районної цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності в Старобільському районі “Безпечна Старобільщина” на 2015 – 2018 роки
Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статті 67, частини другої статті 85 та статті 91 Бюджетного кодексу України, з метою посилення законності та правопорядку в районі

Старобільська районна рада вирішила:
1. Затвердити районну цільову комплексну програму профілактики та протидії злочинності в Старобільському районі “Безпечна Старобільщина” на 2015 -2018 роки згідно з додатком.
2. Доручити Старобільській районній державній адміністрації у 2015 -2018 роках передбачити видатки на здійснення заходів з реалізації районної цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності в Старобільському районі “Безпечна Старобільщина”.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Старобільської районної ради з питань _____________________________
_______________________________________________________________

 

 

Голова Старобільської районної ради М.О. Кулачко

 

 

 

 

 

                                           Додаток
                                  до рішення Старобільської районної ради __.__.____ N __/____

РАЙОННА ЦІЛЬОВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА ПРОФІЛАКТИКИ ТА ПРОТИДІЇ ЗЛОЧИННОСТІ В СТАРОБІЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ “БЕЗПЕЧНА СТАРОБІЛЬЩИНА” НА 2015 – 2018 РОКИ

I. ПАСПОРТ районної цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності в Старобільському районі “Безпечна Старобільщина” на 2015 – 2018 роки

1. Ініціатор розроблення програми Луганське обласне громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону
2. Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення програми Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 N 1209-р “Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року.»
3. Розробник програми Луганське обласне громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону, комітет з питань оборони, цивільного захисту, співпраці з правоохоронними структурами Громадської ради при Старобільській РДА.
4. Учасники програми Луганське обласне громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону, Старобільській РВ УМВС в Луганській області, військові формування дислоковані на території Старобільського району, відділ Служби безпеки України у Старобільському районі, Державна податкова адміністрація у Старобільському районі, управління юстиції в Старобільському районі, прокуратура в Старобільському районі, сільські ради в Старобільському районі
5. Термін реалізації програми 2015 -2018 роки
6. Обсяги і джерела фінансування програми Заходи, щодо яких орієнтовні обсяги фінансування в програмі не зазначені, виконуються у межах коштів, передбачених місцевим бюджетом на відповідний рік органами виконавчої влади, правоохоронними органами, відповідальними за виконання визначених програмою заходів, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Обсяги фінансування на здійснення заходів програми передбачити з урахуванням вимог пункту 2 статті 85 Бюджетного кодексу України.
У разі необхідності, цільова направленість допомоги може бути змінена в межах виділених коштів, у відповідності до діючого законодавства України.

II. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА
Враховуючи що територія Старобільського району знаходиться в зоні АТО, та незважаючи на заходи, що вживаються владою та правоохоронними органами Старобільщини, криміногенна ситуація в районі є складною.
Зберігається стійка тенденція зростання рівня злочинності, також і підвищення навантаження на працівників міліції.
Таким чином, рівень забезпечення безпеки району і його жителів від різного виду загроз життю, здоров’ю та майну не в повній мірі відповідає загальновизнаним стандартам безпеки.
Основною причиною такого стану справ є розрізненість системи суб’єктів профілактики правопорушень усіх рівнів, відсутність комплексності в підході до проблеми забезпечення безпеки району.
У цих умовах пріоритетними напрямками є створення систем соціальної профілактики правопорушень, комплексного забезпечення безпеки населення, території та об’єктів в районі, яке, в свою чергу, вимагає розробки та реалізації довгострокових заходів організаційного, практичного, профілактичного та нормотворчого характеру.
В ході розробки даної Програми був вивчений світовий досвід створення систем відеоспостереження місцевого масштабу. На вулицях практично всіх міст Європи і Америки встановлені відеокамери, які використовуються правоохоронними органами для підтримки порядку, для аналізу і розкриття злочинів. У місцях масового скупчення людей, на жвавих вулицях, автомобільних дорогах в даний час йде встановлення камер відеоспостереження, які передають інформацію в центр моніторингу, що переглядають відео зображення і у випадку необхідності інформують відповідні служби про необхідність прийняття рішень. В результаті функціонування системи відеоспостереження скоротиться кількість злочинів, підвищиться відсоток їх розкриття. Впровадження систем відеоспостереження отримало широку підтримку з боку населення району, які хочуть відчувати себе в безпеці.
Початковим етапом комплексного підходу до питання забезпечення безпеки в районі є ця програма, розроблена з урахуванням позитивного досвіду нині діючих програм аналогічного спрямування.

III. МЕТА ПРОГРАМИ
Метою програми є:
– забезпечення ефективної реалізації державної політки на пріоритетному напрямку розвитку держави, а саме у сфері профілактики правопорушень шляхом здійснення комплексу заходів, спрямованих на усунення причин та умов учинення протиправних діянь, а також налагодження дієвої співпраці правоохоронних органів, луганського обласного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, органів державної влади та місцевого самоврядування;
– сприяння стабільному соціально-економічному розвитку району, покращенню інвестиційного клімату;
– створення системи соціальної профілактики правопорушень, атмосфери суспільної нетерпимості до злочинів;
– підвищення рівня правопорядку, забезпечення безпеки населення Старобільського району, вдосконалення діяльності органів державної влади, правоохоронних органів, покращення їх матеріально-технічного забезпечення.

IV. ОБҐРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ, НЕОБХІДНОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ, ОБСЯГІВ ТА ДЖЕРЕЛ ФІНАНСУВАННЯ, СТРОКИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Відповідно до Концепції Державної програми економічного і соціального розвитку України, захист прав і свобод громадян, зміцнення законності та правопорядку визначено одним з пріоритетних напрямків реалізації державної політики.
Крім цього, Старобільський район знаходиться в зоні АТО, під час якої Старобільський район відвідує велика кількість біженців з окупованої території, велика кількість військових різних формувань, у тому числі іноземних громадян. Забезпечення безпеки є важливим завданням районної влади та правоохоронних органів.
Необхідність комплексного вирішення питання забезпечення безпеки в Старобільському районі обґрунтовується тим, що велика кількість тимчасового проживання населення, наявність великої кількості потенційно небезпечних об’єктів. Це визначає високу небезпеку для життя й здоров’я населення, ймовірність виникнення тяжких наслідків надзвичайних ситуацій різного характеру.
Особливої актуальності програмі надає той факт, що аналогічної державної програми профілактики правопорушень немає. Крім цього, комплексна програма профілактики та протидії злочинності “Безпечна Старобільщина” не дублює інші державні, місцеві програми, зокрема щодо території АТО, водночас її виконання сприятиме ефективній реалізації державної політики в різних сферах суспільного життя, вирішенню нагальних соціальних проблемних питань.
Позитивний приклад реалізації програми може слугувати підставою для розробки та впровадження в життя аналогічних програмних документів у державі та інших регіонах.
Фінансування та забезпечення програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, а реалізація заходів, щодо яких орієнтовні обсяги фінансування в програмі не зазначені, здійснюється в межах коштів, передбачених місцевим бюджетом на відповідний рік органом виконавчої влади, відповідальним за виконання визначених програмою заходів, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Поряд з цим реалізація програми, а саме: підвищення рівня правопорядку, забезпечення безпеки населення, сприятиме подальшому стабільному соціально-економічному розвитку району та покращенню інвестиційного, клімату.
Обсяги фінансування на здійснення заходів програми передбачити з урахуванням вимог пункту 2 статті 85 Бюджетного кодексу України. Строк виконання програми – 2015 -2018 роки.

V. ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ ТА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
Основні завдання програми:
– вдосконалення системи реагування на заяви та повідомлення про злочини та правопорушення;
– упровадження сучасних технічних засобів, які сприятимуть профілактиці та протидії злочинності (систем відеоспостереження, засобів екстреного виклику міліції тощо);
– покращення інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади та правоохоронних органів з використанням сучасних телекомунікаційних і інформаційних технологій;
– активізація участі громадськості в забезпеченні правопорядку в державі;
– провадження просвітницької діяльності, спрямованої на виховання негативного ставлення до протиправних діянь;
– надання безоплатної правової допомоги населенню;
– здійснення заходів, спрямованих на підвищення рівня моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя, запобігання проявам расової та релігійної нетерпимості;
– створення необхідних умов для запобігання в житлових будинках і на прибудинкових територіях нещасним випадкам, дорожньо-транспортним та іншим пригодам, що можуть спричинити шкоду здоров’ю людей, пошкодження або знищення майна.
Соціальний ефект реалізації програми
Передбачається, що реалізація програми до 2018 року дасть можливість:
– створити власну мережу для потреб правоохоронних органів та комунального господарства міста;
– скоротити кількість злочинів проти життя та здоров’я особи;
– підвищити рівень розкриття тяжких та особливо тяжких видів злочинів;
– забезпечити на високому рівні громадський порядок та безпеку;
– підвищити ефективність та оперативність роботи органів правопорядку з реагування на заяви і повідомлення громадян про злочини, розшуку і затримання злочинців у найкоротший термін;
– покращити профілактику правопорушень в середовищі неповнолітніх та молоді;
– зменшити кримінальний тиск на економічні відносини;
– обмежити незаконний обіг зброї та наркотиків;
– посилити контроль за міграційними потоками;
– забезпечити збереження майна фізичних і юридичних осіб, муніципального, відомчого та іншого житлового фонду;
– залучити громадян до активної діяльності з охорони правопорядку;
– підвищити рівень довіри населення до органів державної влади.

Механізм реалізації програми
Реалізація програми здійснюватиметься за допомогою послідовного виконання запланованих заходів:
– створення телефонної гарячої лінії:
– визначення ділянок міста, де доцільна установка відеокамер;
– закупівля необхідного устаткування, його монтаж, прокладка каналів зв’язку, тестування системи;
– відпрацювання взаємодії відповідних служб
Для досягнення мети програми планується установка 17 відеокамери на ділянках міста з підвищеним криміногенним показником, на перехрестях, ділянках автомобільних доріг з інтенсивним рухом, а також в місцях масового скупчення громадян:

VI. КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Координацію виконання програми здійснює комітет з питань оборони , цівильного захисту,співпраці з правоохоронними структурами Громадської ради при Старобільській РДА. Загальний контроль за реалізацією заходів програми здійснюється, Луганським обласним громадським формуванням з охорони громадського порядку і державного кордону.
Відповідальні виконавці заходів програми, зазначені в графі “Виконавець” розділу “Напрями діяльності та заходи районної цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності в Старобільському районі “Безпечна Старобільщина”, один раз на квартал – надають Старобільської районної державної адміністрації узагальнені відомості про результати виконання програми.
Виконавці заходів програми несуть відповідальність за їх якісне та своєчасне виконання, раціональне використання фінансових коштів і ресурсів, що виділяються на їх реалізацію.
З урахуванням реалізації заходів програми та виділених в поточному році фінансових ресурсів комітет Громадської ради та виконавці програми надають свої пропозиції на наступний рік щодо обсягів фінансування з обґрунтуванням до фінансового управління Старобільської районної державної адміністрації .